Informatyka pomoce

KONKURSY INFORMATYCZNE:

ROK SZKOLNY 2011/2012

Szkolny Konkurs Informatyczny "Mistrz Komputera"

konkurs kilkuetapowy - sprawdza się zarówno wiedzę informatyczną jak i umiejętność praktycznego zastosowania komputera

do rozwiązania konkretnych zadań i zagadnień

Imie nazwisko klasa 1 etap - test Multimedia i Internet Arkusz i kalkulacje

Powiatowy

IKAR

Prezentacje

"Warto być dobrym"

SUMA PUNKTÓW

6 77% 95,5% 75% 100% 100% 90%
Kamila Łysień 6 90% 100% 83,4% 70% 100% 89%
Aleksander Michulec 6 90% 86,3% 41,7% 0% 100% 64%
Magdalena Pastor 6 74% 100% 83,4% 70% 100% 86%
Paweł Seemann 6 67% 72,7% 83,4% 0% 100% 65%

Szkolnym MISTRZEM KOMPUTERA w roku szkolnym 2011/2012 po półrocznych eliminacjach testowych i konkursowych została uczennica klasy szóstej JUSTYNA JANIK

ROK SZKOLNY 2010/2011

Szkolny Konkurs Informatyczny "Mistrz Komputera"

do rozwiązania konkretnych zadań i zagadnień

Imie nazwisko

klasa

1 etap - test

2 etap

mieszany

3 etap praktyczny

4 etap

suma

Karolina Barabasz

Dawid Biegun

Przemek Machajski

Piotr Motyka

nieobecna

nieobecna

Kamila Łysień

Magdalena Pastor

Szkolny Konkurs Informatyczny „MISTRZ KLAWIATURY”

W tym semestrze najsprawniej piszącymi uczniami na komputerze okazali się:

kategoria - Kl. IV

1. Mieszczak Łukasz
  2. Jurasz Szymon
  3. Lorenc Mateusz

kategoria - Kl. V

1. Pastor Magda
  2. Łysień Kamila
  3. Janik Justyna

kategoria - Kl. VI

1. Biegun Dawid

2. Motyka Piotr

3. Machajski Przemek

KONKURSY SZKOLNE

- Mistrz klawiatury

- KONKURS NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ (KOMPUTEROWĄ -klasy 2 - 4)

LUB PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ (kl 4 - 6) TRWA

Prace należy skladać u p. Małgorzaty Ficek do 1 LUTEGO 2011

.

wybrane fotki - nagrodzeni uczniowie i klasy

KOŁO INFORMATYCZNE w roku szkolnym 2010/2011- zajęcia we wtorki na 7 lekcji

informacja opublikowana przez Małgorzata Ficek

styczeń 2011

Etap rejonowy Powiatowego Konkursu Informatyczno – Językowego - „IKAR”  odbył się 13 stycznia 2011

.

Reprezentujący naszą szkołę Przemysław Machajski zajął 13 miejsce (w konkursie wzięło udział 33 uczniów szkół podstawowych). Ten etap miał formę teoretycznego testu z informatyki i j. angielskiego. Uczeń logował się na przygotowane dla niego konto i w czasie 40 minut odpowiadał na 40 pytań.

Do ostatniego etapu przeszło 10 najlepszych młodych informatyków powiatu żywieckiego.

..

grudzień 2010

KONKURS NA ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ (KOMPUTEROWĄ) LUB PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

KONKURS TRWA DO 1 LUTEGO 2011

Prace należy skladać u p. Małgorzaty Ficek

13 XII 2010

POWIATOWY KONKURS  Informatyczno – JęzykowY  IKAR

Szkolna komisja Konkursowa stwierdza, że eliminacje szkolne Powiatowego Konkursu Informatyczno – Językowego zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez Organizatora i Patronów Konkursu.

Nazwiska uczniów, których SZKK dopuściła do etapu drugiego:

LP.

IMIĘ I NAZWISKO

Ilość  punktów

Przemysław Machajski

Karolina Barabasz

Daniel Targosz

Magda Pastor

36,5

Nazwiska uczniów, których SZKK dopuściła do etapu drugiego:

Przemysław Machajski

listopad 2010

Konkurs "MISTRZ KLAWIATURY" - czyli konkurs szybkiego pisania dla uczniów klas IV - VI odbędzie się 23 listopada 2010 r na lekcji 7

październik 2010

Powiatowy Konkurs Informatyczno – Językowy - „IKAR”

- 1 etap piszemy 2 grudnia 2010 – regulamin konkursu do pobrania na stronie organizatora: http://gimnazjum.konto.pl/gim/ikar/ikar4/regulamin_2010.pdf

Zakres tematyczny konkursu:

Pierwszy etap konkursu obejmuje materiał, którego zakres zawarty jest w podstawie programowej przedmiotu informatyka, język angielski w szkole danego typu. Etap drugi i trzeci dodatkowo obejmuje wybrane zagadnienia ponadprogramowe.

1. Etap pierwszy (szkolny), składa się z części praktycznej i obejmuje podstawy zarządzania informacją w systemie operacyjnym Linux (zachęcamy) lub ostatecznie Windows oraz obsługę pakietów użytkowych Open Office: edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, innych aplikacji systemu operacyjnego, wykorzystania sieci Internet, obsłudze programu do tworzenia prezentacji multimedialnych oraz edycji grafiki, a także elementów wiedzy z algorytmów. W zakresie językowym wymagana będzie znajomość słownictwa i gramatyki ujętej w podstawie programowej SP oraz GIM.

2.Etap drugi (międzyszkolny), składać się będzie wyłącznie z części teoretycznej.

W części tej przeprowadzony zostanie test wiadomości (zakres obejmuje podstawę programową jak na etapie pierwszym).

UWAGI: Na tym etapie uczniowie siedząc przy komputerach ze stałym dostępem do internetu, będą rozwiązywali test wiadomości. Test zostanie przeprowadzony metodą ON-LINE i oceniony w/g kryteriów szczegółowo określonych w kluczu odpowiedzi - przez członków Powiatowej Komisji Konkursowej. Pytania zarówno z informatyki (terminologia, znajomość oprogramowania systemowego, użytkowego), jak i z języka angielskiego (słownictwo, zdania do uzupełnienia - gramatyka, ogólna wiedza z zakresu historii i kultury krajów anglojęzycznych (wybór 1 z 4 opcji). Uczeń będzie miał określony czas aby odpowiedzieć/wykonać 20 - 40 pytań/zadań.

3. Etap trzeci (finał powiatowy), składać się będzie części teoretycznej i praktycznej. Oprócz wiadomości i umiejętności, z którymi uczeń spotkał się podczas eliminacji szkolnych i międzyszkolnych – dodatkowo będzie wymagana podstawowa wiedza i umiejętności ponadprogramowe. Pakietem biurowym obowiązującym w finale konkursu będzie anglojęzyczna wersja pakietu Open Office, zaś systemem operacyjnym dystrybucja Linuxa (U-Buntu lub podobna). W zakresie językowym – wymagana będzie znajomość słownictwa i gramatyki na poziomie ponadprogramowym (SP lub GIM)

• SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANINY BÜHL W PRZYŁĘKOWIE
    Szkoła Podstawowa im. Janiny Bühl w Przyłękowie, Przyłęków ul. Wspólna 56, 34-331 Świnna